Credit Finance

FINANCE-MEDIA

Мінус 11 детективів: Звільнилася керівниця підрозділу НАБУ Олена Кроловецька, яка відповідала за справи Татарова та судді Вовка

Читать на русском

Мінус 11 детективів: Звільнилася керівниця підрозділу НАБУ Олена Кроловецька, яка відповідала за справи Татарова та судді Вовка

Мінус 11 детективів: Звільнилася керівниця підрозділу НАБУ Олена Кроловецька , яка відповідала за справи Татарова та судді Вовка

Серед потенційних причин звільнень профільних спеціалістів з НАБУ джерела NV називають конфлікти з теперішнім керівництвом Національного бюро та тиск, спричинений малоґрунтовним службовим розслідуванням.

Про це йдеться у матеріалі: Хто зламав НАБУ? П’ять загроз, які перетворюють антикорупційний орган на офіс компромісних рішень — розбір NV.

Виявилося, що серед кількох десятків експрацівників, які залишили Бюро після зміни керівництва, — 11 детективів.

У НАБУ пояснили редакції, що п’ять детективів залишили Нацбюро «через досягнення пенсійного віку чи за станом здоров’я», чотири — отримали призначення до інших правоохоронних органів. Одна людина залишила посаду після перемоги в конкурсі на посаду прокурора САП і ще одна — за угодою сторін.

Редакції вдалося з’ясувати, що за «угодою сторін» Нацбюро залишила ще у травні Олена Кроловецька, екскерівниця Другого підрозділу детективів. А переможець конкурсу в САП — це підлеглий Кроловецької Руслан Габрієлян. Вони вели в Бюро найбільш гучні справи, де фігурували найвпливовіші представники владної вертикалі — суддя Павло Вовк і заступник голови ОП Олег Татаров.

Ще раніше вони відповідали за «бурштинову справу» за участі ексдепутата Блоку Петра Порошенка Борислава Розенблата та справа про махінації на здешевленні вартості державного титану, де фігурував Микола Мартиненко, ексдепутат Народного фронту.

За неофіційною версією, яку редакція NV почула від кількох співрозмовників в антикорупційній вертикалі — низка детективів залишила Бюро через конфлікт із новим керівництвом. Найвірогідніша причина ворожнечі — розпочате в квітні службове розслідування проти п’ятірки топдетективів Бюро: Андрія Калужинського, керівника Головного підрозділу, Кроловецької, Габрієляна та ще двох їхніх колег.

Зрештою, дисциплінарна комісія не виявила порушень у діях детективів. Однак ті були змушені кілька місяців ходити на допити та виправдовуватись.