Credit Finance

FINANCE-MEDIA

Мінцифри домовилося про співпрацю з американською Palantir у сферах оборони та відбудови України

palantir

Міністерство цифрової трансформації України та американська компанія, розробник програмного забезпечення аналізу даних для організацій Palantir підписали меморандум про співпрацю у сферах оборони й відбудови України після російського вторгнення.

Як ідеться в повідомленні Мінцифри, співпраця передбачає використання технологій Palantir, зокрема при оцінці пошкоджень будівель та інфраструктури, а також використання програмного забезпечення для оптимізації відбудови.

"Для нас велика честь продовжувати розвивати партнерство з такою топкомпанією. Palantir робить свій внесок у перемогу України, надаючи технологічні інструменти та аналітику", – зазначив віцепрем’єр-міністр із питань інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Palantir – світовий лідер з розробки програмного забезпечення та постачальник хмарних рішень, продуктами якого користується Міністерство оборони США та великі інвестиційні банки. Компанія розширить партнерство з Україною для досягнення спільних цілей.

Так, меморандум передбачає:

  • посилення цифрових можливостей для надання електронних державних послуг, оборони та відбудови України;
  • підтримку та координацію відбудови України на основі цифрових технологій;
  • об’єднання зусиль у сфері цифровізації, цифрових інновацій та інтеграції України в міжнародний ринок;
  • обмін даними і досвідом у впровадженні провідних світових технологій за підтримки Збройних сил України.

"Нам вдалося створити успішну точку входу для Palantir через Міністерство цифрової трансформації та налагодити його співпрацю з багатьма українськими державними установами. Розробивши потужний план відновлення, ми разом вивчимо можливість впровадження Palantir як одного з основних інструментів цифрової відбудови для аналізу даних, пов’язаних з інфраструктурою та міським плануванням", – зазначив заступник міністра цифрової трансформації України Георгій Дубинський.