Інвестиції в сонячну енергетику цьогоріч можуть перевищити інвестиції у видобуток нафти,

Інвестиції в сонячну енергетику цього року можуть уперше виявитися більше вкладень у нафтовидобуток.
Як заявив у інтерв’ю Financial Times голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль, сонячна енергетика – це "зірка світових енергетичних інвестицій". Очікується, що в 2023 році вкладення в цю область досягнуть $382 млрд, тоді як інвестиції у видобуток нафти становитимуть $371 млрд, передає Інтерфакс-Україна.
У 2013 році витрати на нафтовидобуток та сонячну енергетику становили $636 млрд і $127 млрд відповідно.
Вкладення в енергетичний сектор у 2023 році очікуються на рівні $2,8 трлн, повідомляє МЕА у щорічному прогнозі інвестицій у галузі енергетики (World Energy Investment Outlook). Понад $1,7 трлн буде витрачено на екологічно чисту енергетику, включно з відновлюваними джерелами, електричними мережами, системами накопичення, низькоемісійним паливом та атомною енергетикою.
Зростання інвестицій у чисту енергетику та сегмент викопного палива порівняно з показниками 2021 року цього року становитиме 24% та 15% відповідно, прогнозує МЕА.
П’ять років тому вкладення в енергетичну галузь становили $1 трлн, з яких екологічно чисті технології припадала половина.