Credit Finance

FINANCE-MEDIA

Україна денонсує 236 договорів у рамках СНД, – МЗС

Кабінет Міністрів України перевіряє 236 договорів, до яких Україна приєдналася в період своєї участі у Співдружності незалежних держав, з метою їхньої денонсації.


Про це під час прес-конференції у Києві заявила речниця МЗС України Катерина Зеленко, – передає УНІАН.


«Щодо виходу з СНД – ми фактично завершили вихід з Співдружності незалежних держав. Від початку агресії можна говорити про те, що Україна фактично мінімізувала до критично необхідного мінімуму свою участь у роботі співдружності», – зазначила Зеленко.


«Російській стороні відомо, що Україна припинила участь у всіх координаційних органах СНД. Як ви знаєте у серпні 2018 року було закрито постійне представництво України при координаційних інститутах Співдружності у місті Мінськ», – додала вона і підкреслила, що Кабмін започатковує інвентаризацію угод, підписаних Україною за час участі у СНД.


«Це величезна кількість документів. Лише 236 договорів, які потребують відповідної перевірки і інвентаризації з тим, щоби бути денонсованими», – заявила Зеленко.


Також за її словами, роботу з перегляду угод економічного характеру координуватиме Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, а усі інші договори – МЗС України. Зеленко нагадала, що процес денонсації договорів дуже тривала процедура, яка потребує не лише міжвідомчого узгодження, а також оцінки і аналізу економічних, правових та гуманітарних наслідків внаслідок виходу з угод. «Станом на зараз можна говорити про те, що нами будуть прийматись рішення про припинення дії тих договорів, які ніяким чином не перешкоджають національним інтересам України, насамперед, інтересам українських громадян і українському бізнесу», – заявила Зеленко.


Також, за її словами, наприкінці 2018-початку 2019 років уряд ухвалив низку рішень щодо припинення дії для України шести договорів. Відповідна робота продовжується.


Нагадаймо, посол України в Мінську Ігор Кизим заявив про завершення процесу виходу Києва з координаційних органів Співдружності Незалежних Держав.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/02/12/ukraina_denonsuie_236_dogovoriv_u_ramkah_snd__mzs_1508385”