Credit Finance

FINANCE-MEDIA

Місцеві бюджети Буковини за 11 місяців отримали понад 2,4 млрд.₴


У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області зазначають, що за січень-листопад 2018 року до місцевих бюджетів надійшло 2 млрд. 402,8 млн.₴ Планові показники затверджені органами самоврядування виконано на 103,1%, у розпорядження місцевих громад краю понад планові завдання надійшло 72,8 млн.₴ Показники минулого року перевищено на 410,1 млн.₴ Про це повідомляють на офіційному сайті Черінвецької ОДА.

Серед основних джерел, які наповнюють місцеві бюджети залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю та акцизний податок. Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 1521 млн.₴, що на 24,7 млн.₴ більше, доведеного завдання.

Наступним за рівнем надходжень став єдиний податок. «Спрощенці» сплатили до бюджету майже 368,5 млн.₴, що на 33,2 млн.₴ більше планових показників.

Місцеві бюджети цьогоріч отримали 309,6 млн.₴ майнового податку, понад завдання надійшло 12,3 млн.₴ А це земельний податок та орендна плата за землю – 271,2 млн.₴, податок на майно відмінне від землi – 36,2 млн.₴ та податок на транспорт – 2,1 млн.₴

Також суттєво наповнює місцеві бюджети акцизний збір з роздрібного продажу підакцизних товарів — 115,1 млн.₴

Крім того місцеві бюджети від бізнесменів Буковини отримали за користування лісом, надрами й водою – 31,9 млн.₴, податку на прибуток – 23,8 млн.₴, за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами місцеві бюджети отримали 12,7 млн.₴

У відомстві зауважують, що місцеві бюджети – це фонди фінансових ресурсів, призначені для реалізації завдань і функцій, що покладаються на органи самоврядування. Тож в нинішніх умовах надзвичайно важливо зміцнювати фінансові ресурси регіональних скарбничок.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/money/miscevi-byudzheti-bukovini-za-11-misyaciv-otrimali-ponad-2-4-mlrd-grn-365311”