Credit Finance

FINANCE-MEDIA

Держбюро розслідувань відкрило кримінальне провадження у справі про ймовірну організацію вивезення судді Чауса в Молдову людьми Порошенка

Чаус утік до Молдови у 2016 році

Слідчі Державного бюро розслідувань зареєстрували кримінальне провадження у справі про ймовірну організацію незаконного вивезення групою осіб укранського судді через державний кордон України в Молдову. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Прізвища судді не називають, але, очевидно, ідеться про Миколу Чауса, який утік до Молдови у 2016 році.

"Підстава реєстрації кримінального провадження – інформація, поширена у ЗМІ. За поширеною у ЗМІ інформацією, до організації незаконного вивезення судді може бути причетне колишнє керівництво держави", – ідеться в повідомленні ДБР.

Слідчі проводять досудове розслідування.

Кримінальне провадження зареєстровано за статтями Кримінального кодексу України "незаконне переправлення осіб через державний кордон України способом, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яку незаконно переправляли через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища" і "зловживання владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків".

18 липня інтернет-видання "Страна" з посиланням на правоохоронця Антона Шевцова, який нібито був наближеним до експрезидента України Петра Порошенка, повідомило, що наказ на вивезення Чауса давав сам експрезидент, а вивезла Чауса із країни особиста охорона Порошенка.

"21 серпня [2016 року] приблизно о 16.00 Чауса привезли до готелю "Салют". На вулиці, яка йде від готелю вниз, є дві "кишеньки". До однієї з них і під’їхав чорний Land Cruiser. Автомобіль, імовірно, службовий, Державної служби охорони. У ньому перебувало двоє співробітників особистої охорони президента Порошенка. Їм дали наказ, за моєю інформацією, від генерала [Юрія] Федорова – начальника особистої охорони президента Порошенка. Їхнім завдання було забрати суддю Чауса, доправити в аеропорт і посадити на літак. І цей літак без проходження митного та прикордонного контролю вилетів у Молдову", – розповів Шевцов.

Він назвав Чауса "ручним суддею" Порошенка.

Чауса в Україні підозрюють у хабарництві. 6 вересня 2016 року Верховна Рада зняла з нього недоторканність, пізніше Солом’янський суд санкціонував його затримання. 11 листопада 2016 року суддю Чауса оголосили в міжнародний розшук.

1 березня 2017 року стало відомо, що Чауса, якого підозрюють в отриманні $150 тис., затримали в Кишиневі.

Антикорупційний прокурор Молдови Віорел Морарь 10 квітня 2017 року заявив, що Чаус буде під вартою до завершення процедури екстрадиції.

24 квітня директор НАБУ Артем Ситник сказав, що в Молдові Чаус перебуває під домашнім арештом в орендованій ним квартирі.

4 жовтня 2017 року Чауса усунули з посади.

Екстрадицію Чауса в Молдові відклали через його апеляцію на відмову надати політичний притулок.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-derzhbjuro-rozsliduvan-vidkrilo-kriminalne-provadzhennja-u-spravi-pro-mozhlivu-organizatsiju-vivezennja-suddi-chausa-v-moldovu-ljudmi-poroshenko-1128036.html”