Credit Finance

FINANCE-MEDIA

Уряд змінив склад наглядової ради "ПриватБанку" після відмови трьох нових членів вступати на посади

Уряд змінив склад наглядової ради "ПриватБанку" після відмови трьох нових членів вступати на посади

Кабінет міністрів України призначив трьох незалежних членів наглядової ради "ПриватБанку" з претендентів, які пройшли конкурсний відбір.

Про це 17 липня повідомляє Міністерство фінансів України.

Новини членами наглядової ради банку стали Себастіан Шьонайх-Каролат, Ольга Томаш та Роман Сульжик. Вони почнуть виконувати свої повноваження з 30 липня.

Шьонайх-Каролат має більше 30 років досвіду роботи в комерційних банках, з яких близько 20 років — на керівних посадах в Німеччині, Австрії та Польщі. Томаш має великий досвід роботи в українських та міжнародних банках, а також в міжнародних фінансових організаціях. Сульжик має значний досвід роботи у фінансовій сфері в Україні, СНД та США, а також глибоке розуміння IT-технологій, зазначають у Міністерстві.

Таким чином, наглядова рада "ПриватБанку" сформована у повному складі: з дев’яти її членів шестеро є незалежними, ще троє – представники держави.

Раніше троє іноземців, які були обрані у наглядову раду ПриватБанку, відмовилися вступати на посади. Причиною цього називалася "неприйнятність вимог антикорупційного законодавства України щодо електронного декларування", повідомляє "Лівий Берег".

Раніше повідомлялося, що 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економаічну стабільність державі, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Зазначимо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина — нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є прициповим.

"Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання", — пояснив він подання позову.

ВідеоСуд вважає, що держава забрала "Приватбанк" необґрунтовано і з порушеннями

Таке рішення ухвалив окружний адміністративний суд Києва. Таким чином судді задовольнили позов бізнесмена Ігоря Коломойського. На їхню думку, процедура виведення "Приватбанку" з ринку відбулася з порушеннями. У НБУ з таким рішенням не погоджуються і вже заявили, що готують оскарження.

Суд вважає, що держава забрала "Приватбанк" необґрунтовано і з порушеннями
ТСН. 19:30
  • Facebook 1
  • Twitter 1
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber


Джерело статті: “https://tsn.ua/groshi/uryad-zminiv-sklad-naglyadovoyi-radi-privatbanku-pislya-vidmovi-troh-novih-chleniv-vstupati-na-posadi-1379910.html”