Credit Finance

FINANCE-MEDIA

Зеленський підтвердив, що «телефонне право» в Україні, як і раніше, працює, – експерт

Вчора президент України Володимир Зеленський підтвердив, що в Україні, як і раніше, працює «телефонне право».


Таку заяву на своїй сторінці в Facebook зробив політолог Олексій Якубін.


«Поговоримо про "дзвінки Баканову"? Тільки давайте відразу залишимо за дужками особистість Ярослава Годунка. Це обговоримо іншим разом, а зараз — поговоримо про систему, яку нібито прийшов "міняти" президент Володимир Зеленський. Вчорашній кейс з «подзвоню Баканову» в черговий раз нам показує, що — на жаль, напевно — істотно нічого мінятися не буде. І самих розмов про зміни до цивілізованих стандартів недостатньо. У нас як і раніше, як бачимо, щосили працює і буде працювати "телефонне право" і президент може просто так "дзвіночками" будь-яку людину віддати на відкуп спецслужбам, якщо йому ця людина чимось не догодила», — заявив експерт.


Він також додав, що раніше жоден президент не дозволяв собі робити такі заяви і в відриту вказувати правоохоронним органам на людину, не соромлячись оточуючих.


«Ось вона прозорість. Але ж нам обіцяли таку прозорість з українським олігархами або чудо-міністрами — «реформаторам» з Кабміну, главами природних монополій. Але перед камерами звичайні «посадовці» місцевого рівня. І я б ще міг зрозуміти якби президент робив так одинично — і на макрорівні — там зав’язані життя мільйонів наших співгромадян. А потім це переводилося в інституційні правила, як система повинна працювати на загальне благо. Іншими словами, не зміг сподобається новому президенту або його офісу, якщо не олігарх або младореформатора — чекай до себе в гості маски-шоу? », — обурився політолог.


На його думку, якщо подібна практика збережеться, то система, при якій за вказівкою зверху відкривалися кримінальні справи або правоохоронцями проводилися рейдерські захоплення підприємств, буде і далі працювати.


«Така "правова держава» нас чекає в найближчому майбутньому? А якщо так дозволяє собі чинити президент, то де гарантія, що його оточення не буде вести себе так само? Таких гарантій, на жаль, немає! А значить — ми за крок від збереження системи рейдерства силами правоохоронців, кримінальних справ та інших принад для всіх, хто в нову систему влади не надто вбудовується», — підсумував Олексій Якубін.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/07/11/zelenskyy_pidtverdyv_shcho_telefonne_pravo_v_ukraini_yak_i_ranishe_pratsyuie__1604781”